Dukovany

publikováno 10.04.2015 (aktualizováno 22.10.2015)

DUKOVANY – ŠEBKOVICE 3:0

Za chladnějšího jarního počasí, ale na kvalitním terénu se hrál od úvodního hvizdu velmi svižný fotbal. Domácí od začátku diktovali tempo hry a potvrzovali roli favorita. Už v 11. minutě se po standardní situaci prosadil Balík. Tlak Dukovan vygradoval gólem Josefa Černého ze 25. minuty a za další čtyři minuty zvýraznil vedení hostitelů Prokeš. „Šebkovicím dělaly problém dlouhé balony za obranu, tam trošku nestíhaly a my jsme toho využili. Tři góly během osmnácti minut nakonec rozhodly celý zápas," komentoval domácí lodivod. Oba aktéři tak vstupovali do druhého poločasu prakticky za rozhodnutého stavu. Šebkovice měly nejblíže k čestnému úspěchu po hlavičce Štveráčka z výhodné pozice, která ale skončila nad Borešovou brankou. Derby se dohrávalo bez výraznějších šancí, ale s několika žlutými kartami na obou stranách. Zápas byl v závěru zbytečně nervózní, což vyústilo ve vyloučení. Nejdříve putoval předčasně pod sprchy po oplácení hostující Durda v 78. minutě. Toho o dvě minuty později následoval do kabin po druhé žluté kartě domácí Veselý. Nováček soutěže tak navázal na podzimní výkony, když na domácí půdě neztratil ani bod a posunul se do čela neúplné tabulky. „Do druhého poločasu to bylo pro nás jednoznačné – podržet jejich náběhy do šancí a čekat na brejky, které se nám dotáhnout nepodařilo, ale vzadu jsme hráli perfektně," těšilo Černého. „Zasloužené tři body pro Dukovany. Z naší strany to byl odchozený zápas bez bojovnosti i nasazení. Nic jsme nepředvedli, zatímco domácí si šli jasně za vítězstvím. My jsme si bohužel nezasloužili ani bod. Byla to slabota," hodnotí šebkovický trenér Jiří Stoklas.Góly: 11. Balík, 25. J. Černý, 29. Prokeš. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 2:4. ČK: 1:1 (80. Veselý – 78. Durda). Diváci: 170. Poločas: 3:0. Dukovany: Boreš - Fojtášek (26. Veselý), Němec (46. Vystrčil), Balík (76. Macháček), Prokeš, Sedláček, Koníř, Jílek, Železník, J. Černý, Pelikán. Šebkovice: Kuba - Hrůza (40. Rygl), Chytra (87. V. Říha), Večeřa, Štveráček, Roupec, Přibil, Kotačka (70. Kašpárek), Dvořák, Procházka, Durda.