Úvod » A -tým » Zápasy

ŽĎÁR "B"

publikováno 04.04.2017 (aktualizováno 10.04.2017)

ŽĎÁR B - ŠEBKOVICE 1:0

Záchranářskými starostmi ohrožené béčko Žďáru na domácí umělé trávě vyválčilo všechny tři body, cesta k nim však nebyla jednoduchá. První poločas byla rezerva FC Žďas lepším týmem, jenže Mario Filippi ani Malicki své tutovky nevyužili. Šebkovice hrály hodně opatrně a hrozily pouze z brejků.

První klíčový moment utkání přišel ve 29. minutě. V ní šel Lukáš Filippi sám na hostující branku a Večeřa jej ještě před pokutovým územím fauloval. Po zásluze viděl červenou kartu a na hosty tak čekalo dlouhé oslabení. Přesilovku Žďár využil ve 43. minutě, Tomáš Ločárek zahrál rohový kop a Havlík byl hlavou nekompromisní. Po změně stran kvalita hry, zejména ze strany domácích, značně upadla. Hosté pouze bránili a čekali na brejky. Rezervu Žďáru trápila spousta nepřesností, hra byla hodně rozháraná. Na obou stranách bylo k vidění po dvou náznacích šancí, gól však už stovka diváků neviděla. Všechny tři body tak zřejmě zaslouženě zůstaly na Bouchalkách.

„Získali jsme důležité tři body, které jsme moc a moc potřebovali. Výhra asi zasloužená, ale byl to velice utrápený výkon. Herně to nebylo úplně ono, spíše jsme to vybojovali. Někteří hráči šli až na dno svých sil, protože nemají tolik natrénováno, ta kondice nám hodně chybí. Ale za výsledek jsme rádi," zhodnotil premiérový jarní mistrovský zápas trenér béčka Žďáru Vítězslav Machatka.

Gól: 43. Havlík. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (29. Večeřa). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Šebkovice: Klubal - Večeřa, Busta, Dvořák, Pecka - Chytra, Roupec Z., Rygl M., Kotačka P., Říha - Rygl J. (Štveráček Hobza M., Fejta) .