Jaroměřice n./Rok.

publikováno 04.11.2018 (aktualizováno 14.01.2019)

ŠEBKOVICE  -  JAROMĚŘICE   2:0  (0:0)

B:  65. + 84. Říha

Po několika letech očekávané derby se odehrálo až v posledním podzimním kole - tentokrát ovšem s tím rozdílem, že favoritem utkání byly Šebkovice, které určitě chtěly potvrdit svou podzimní formu a udržet si tak domácí neporazitelnost. To se jim nakonec povedlo a po zápase mohly slavit "titul půlmistra I.A třídy", což je zároveň prozatimní historicky nejvyšší umístění šebkovické kopané.

Ale i Jaroměřice přistoupily k zápasu, jak se na derby patří, takže byl k vidění fotbal dobré úrovně, s nasazením i šancemi. Kdyby domácí po půlce vedli o čtyři branky, nikdo se nemohl divit, Macháček ale držel jaroměřické naděje

V 65.minutě už ale po rohovém kopu nedosáhl na hlavičku šebkovického kanonýra Říhy - 1:0. Jaroměřičtí se po obdržené brance hnali za vyrovnáním a v jejich největší šanci se na druhé straně vyznamenal také Klubal. Do další vážnější šance šebkovická obrana už ale hosty nepustila a tak přišla v 85.minutě gólová akce, kterou po pravé straně rozeběhl střídající Pavel Kotačka, předložil do šestnáctky Říhovi a ten s míčem naložil jak nejlépe mohl - svým druhým gólem vzal hostům vítr z plachet a pečetil výsledek na konečných - milosrdných 2:0. Za zmínku ještě určitě stojí Klubalova vychytaná čtvrtá nula v řadě.