TJ Sokol Herálec - TJ Sokol Šebkovice, z.s. 1:4 (1:2)

R. Holeš 18.                               2. M. Pánek (p.)
                                                  44. T. Kotačka
                                                  48. M. Pánek
                                                  90. V. Říha

Vypjatý zápas skončil výhrou hostů, o které rozhodli na konci první a na začátku druhé půle.

Hosté po půli vedli

Už ve 2. minutě Uchytil nepovedenou malou domů nabídl míč na zlatém podnose Kotačkovi přímo u domácí šestnáctky, proti němu vybíhal Žejdlík a po kličce srazil hostujícího útočníka k zemi. Následoval pokutový kop, hru nervů ustál Pánek a Šebkovice šly do brzkého vedení - 0:1. Na domácím kapitánovi se hrubá chyba z úvodu podepsala a o chvíli později znovu rozehrál přímo na kopačky Bartejse, ten napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a Žejdlík pouze sledoval, jak balon letí těsně nad jeho branku. Do hry se domácí dostali po závaru před brankou, za míčem se dral Štěrba a vysoký míč dokázal hlavou postrčit směrem ke Klubalovi, po teči kulatý nesmysl těsně minul prostor mezi třemi tyčemi a kopal se roh. Ten poslal Holeš přesně na nohu Holce, střela z první mu sedla náramně, neméně povedený zákrok předvedl i Klubal a vyrazil znovu na roh. V 18. minutě Holeš roztáhl hru povedeným obloučkem na Otavu, ten si dovolil v situaci jeden na jednoho, a i když byl následně pohozen do zámezí, dokázal posadit centr na hlavu Holešovi, který srovnal - 1:1. Ve 44. minutě po ztrátě u lajny se Šebkovice pěknou kombinací, kdy šel balon z kopačky na kopačku, dostaly až na odkrytou druhou stranu hřiště, Bartejs viděl v uličce nabíhajícího Kotačku, který ihned pálil, jeho ne příliš povedenou střelu měl Žejdlík na rukavicích, ale nedokázal ji zastavit v cestě za brankovou čáru a vybral si tak první slabý moment v utkání - 1:2.

Hosté si vedení pohlídali

V úvodu druhého dějství měli domácí několik příležitostí, jak odrazit útok Šebkovic a dostat balon do bezpečí. Bureš už měl míč na kopačkách a vyvážel ho směrem vpřed, nepřesná rozehrávka, které vystavili závoru hned dva protihráči, ale znamenala otevřený prostor pro Pánka. Hostující středopolař je skvělým střelcem ze střední vzdálenosti a že skutečně ovládá tuto disciplínu se velice slušně zaplněné ochozy mohly přesvědčit ve 48.minutě. To totiž napřáhl k parádní střele, na kterou Žejdlík nedosáhl a od břevna mířila dolů a zpátky do hřiště. Pomezní rozhodčí dal svým pohybem najevo, že se meruna ocitla za brankovou čárou a hlavní arbitr tak ukázal na středový kruh, což vzbudilo vlnu emocí, každopádně hosté šli do vedení - 1:3. Dále se hrálo opět spíše mezi vápny, Šebkovice nikam nemusely spěchat a vyhovovalo jim chodit do brejků do otevřené obrany. Šebkovice si tři body vcelku pohodlně hlídaly, navíc v samotném závěru přidaly krutou čtvrtou branku. Spíše obranný odkop Dvořáka dostal faleš a mířil do vápna, tam si pro něj měl dojít Žejdlík, ale zůstal stát, což potrestal Říha, po výborném zpracování propálil brankáře – 1:4.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Herálec

Lucie Peňázová (vedoucí)Šebkovice jsme sami zbytečně posadili do sedla už ve druhé minutě a z hrubé chyby, která vedla ke gólu, jsme se pár minut oklepávali a mohli být rádi, že jsme neinkasovali podruhé. Nadechli jsme se po standardkách a hru vyrovnali, přišlo zasloužené srovnání skóre a rázem jsme to byli my, koho bylo plné hřiště. Nedokázali jsme však jít do vedení a krátce před poločasem Šebkovice předvedly pohlednou kombinaci, Kotačkovo zakončení však nebylo pro Žejdlíka neřešitelné a opět to byla velice laciná branka. Po pauze jsme inkasovali po nádherné ráně Pánka a utkání se poté spíše už jen dohrávalo. Ve druhé půli jsme se přes pozorný blok hostů do opravdu vyložené šance dostat nedokázali, výsledek je pro nás krutý, ale pokud, dá se říci, vnutíme soupeři tři góly, pak na body pomýšlet nemůžeme, i když jinak jsme předvedli zajímavý výkon.

TJ Sokol Šebkovice, z.s.

Václav Říha (hráč)Po dobrém začátku a úspěšně proměněné penaltě jsme šli brzo do vedení. Následně měli několik dobrých možností domácí a jednu dokázali proměnit. Po pěkném protiútoku na konci poločasu jsme šli znovu do vedení. Druhý poločas jsme si už pohlídali a přidali další dvě branky.

Sestavy

K. Klubal  - K. Rygl  , J. Uhlíř  , Z. Melán  (91. D. Volf  ) , Š. Dvořák  , L. Venhoda  , M. Rybka  , M. Pánek  (77. Z. Maule  ) , T. Kotačka  (91. M. Uhlíř  ) , M. Bartejs  (57. V. Říha  ) , V. Němec

TJ Sokol Šebkovice, z.s. B - TJ Litohoř 4:0 (1:0)

P. Kotačka 44.
V. Přibil 70. (p.)
D. Volf 73.
M. Procházka 80.

V zápase mezi Šebkovicemi B a Litohoří skončilo vítězstvím týmu Šebkovice B 4:0. Šebkovice B vedly 1:0 po prvním poločase a následně si udržely svůj náskok a přidaly ještě další tři góly

Domácí o gól lepší

V 10. kole třebíčské III. třídy přivítala Šebkovická rezerva fotbalisty z Litohoře. Šebkovice se v tomto utkání snažili odčinit remízové zaváhání z předchozího kola v Čáslavicích a zároveň navázat na sérii pěti zápasů bez porážky. Zápas začal v poklidném tempu, domácí drželi míč převážně na svých kopačkách a snažili se kombinací prosadit přes pevně zformovanou defenzivu hostů. Naráželi ovšem na nepřesnosti ve finální a předfinální fázi útoku, a když už se jim přece jen podařilo dostat se do vápna soupeře, jejich šance ztroskotaly na nepřesném zakončení. Mezi 30. a 40. minutou se dvěma střelami z dálky pokusil prosadit ofenzivně laděný záložník Maule, avšak jeho střeli skočily v náruči brankáře Kapinuse. Ve 44. minutě se domácím přece jen podařilo vsítit gól po individuální akci Kotačky, který obešel dva protihráče a střelou na přední tyč tak určil výsledek prvního poločasu.

Domácí ještě skóre navýšili

První desetiminutovka druhé půle se zdála být opticky vyrovnanější, a to především díky příchodu kanonýra hostů, Kosmáka. A byl to právě Kosmák, který se dostal do první, ale také jediné vážnější akce Litohoře, ovšem jeho střelecký pokus dokázal zblokovat jeden ze stoperů Šebkovic. Trenér Šebkovic, ale dokázal na vývoj hry skvěle zareagovat střídáními a poslal na plac dva zkušené borce, kteří měli do hry přinést potřebný klid na míči. To přineslo své ovoce v 70. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován útočník Přibil a rozhodčí Kolařík dal domácím možnost penaltového kopu. Toho se ujal sám faulovaný Přibil a střelou k tyči poslal Šebkovice do dvoubrankového vedení. O tři minuty později se po rohovém kopu dokázal nejrychleji orientovat domácí Volf a pohotovou střelou navýšil skóre na 3:0. Standardní situací si Šebkovičtí pomohli i v 80. minutě, kdy se k přetaženému míči po rohovém kopu dostal opět Volf, který přihrávkou na malé vápno vybídl Procházku a ten si již s míčem věděl rady. Domácí se v závěru dostali do ještě jedné gólové příležitosti, ale střelu Přibila dokázal po fantastickém sprintu vykopnou z brankové čáry Obrlik. Domácí tak utkání v poklidu zvládly a posunuli se na druhé místo tabulky. Na závěr je ještě potřeba pochválit rozhodčího Aleše Kolaříka za skvěle odřízené utkání v duchu fair play.

TJ Litohoř

Šafrata Marek, trenérZcela zasloužená výhra domácích,tentokrát jsme absolutně nic nepředvedli,ostudou je že jsme ani jednou nevystřelili na domácí branku,prostě katastrofa