TJ Sokol Šebkovice - SFK Dukovany 2001 4:2 (1:0)

V. Němec 16.                                                      50. Z. Prokeš
T. Kotačka 64.                                                     60. A. Dúcký (p.)
M. Pánek 85.
V. Říha 87.

Hosté šli po červené kartě pro domácího brankáře do vedení, ale během třiceti minut o vše přišli.

V utkání před 250 diváky se utkaly dva celky, kterým vstup do jara vyšel na jedničku. V prvním poločase byla k vidění pouze jedna branka, když v 16. minutě poslal Šebkovice do vedení Němec - 1:0. I přes několik šancí na obou stranách se už skóre v prvním poločase neměnilo.

Domácí v závěru rozhodli

Vstup do druhé půle vyšel lépe dukovanským. Hned po pěti minutách totiř vyrovnali. Do černého se trefil důrazný kapitán Prokeš - 1:1. Velká komplikace pro domácí přišla po hodině hry, když brankář Klubal nezvládl souboj ve velkém vápně, dostal červenou kartu a navíc se kopala penalta. Do branky se postavil stoper Busta, ale na Dúckého střelu nestačil - 1:2. Domácí však nesložili zbraně a v oslabení se vzepjali k parádnímu výkonu, který navíc korunovali třemi brankami. Hned za čtyři minuty už bylo díky Kotačkovi srovnáno - 2:2. Domácí hráli na riziko a tlačili se do útoku. To se jim vyplatilo v 85. minutě, kdy Ošmeru prostřelil středopolař Pánek - 3:2. V 87. minutě navíc Říha domácí uklidnil čtvrtou brankou - 4:2.

TJ Sokol Šebkovice

Václav Říha (hráč)V prvním poločase jsme šli do vedení 1:0. Vstup do druhé půle se nám příliš nepodařil a Dukovany dokázaly zápas otočit. Brzy po vyloučení našeho brankáře jsme dali vyrovnávací branku, to nás povzbudilo do zbytku zápasu a nakonec jsme ho dotáhli do vítězného konce.

SFK Dukovany 2001

Leoš Barák (asistent trenéra)Podařilo se nám zapas otočit z 0:1 na 2:1. Domácí šli do deseti, neskutečně je to semklo a zápas otočili. To se bohužel nemůže stát, že dostanete tři góly proti deseti lidem.

Sestavy

K. Klubal  - K. Rygl  , Š. Dvořák  , L. Venhoda  , M. Rybka , M. Pánek  , T. Kotačka  , M. Bartejs  (66. T. Bílek  ) , V. Němec  , V. Říha  , K. Busta

ŽK: 44. K. Busta , 75. V. Říha , 90. M. Pánek - 21. D. Viklický , 53. Š. Čermák , 70. A. Dúcký . ČK: 60. K. Klubal .

TJ Družstevník Radotice - TJ Sokol Šebkovice B 0:1 (0:0)

71. D. Volf (p.)

Krásné počasí a fotbalový zápas - ideální kombinace pro skvělou nedělní odpolední zábavu. Více než 100 diváků se sešlo na hřišti, aby podpořili své týmy v souboji mezi Radoticemi a Šebkovicemi B. Zápas nabídl mnoho napětí a dramatických momentů, které vyvrcholily vítězstvím Šebkovic B 1:0.

První poločas byl vyrovnaný, s oběma týmy hrajícími tvrdě a snažícími se prosadit. Diváci sledovali bojovný fotbal, který nabídl několik šancí na obou stranách, ale žádný z týmů nedokázal proměnit své příležitosti v góly. Na konci prvního poločasu došlo k zvratu, když byl hráč Radotic Roman Sevelda vyloučen po druhé žluté kartě, což znamenalo, že domácí tým hrál s deseti muži od začátku druhého poločasu.

Druhý poločas nabídl ještě větší napětí, přičemž Šebkovice B se snažily využít svého početního výhody. Jejich úsilí bylo nakonec odměněno v 71. minutě, když byla nařízena penalta pro Šebkovice B. David Volf se postavil k míči a s chladnou hlavou proměnil pokutový kop, poslal míč za brankáře Radotic a zajistil tak svému týmu jediný gól zápasu - 0:1. I přes snahu domácího týmu se jim již nepodařilo vyrovnat skóre a zápas skončil vítězstvím Šebkovic B 1:0. Pro diváky to byl zajímavý zápas plný vzrušení a bojovného ducha obou týmů. Šebkovice B tak i ve svém třetím zápase neokusily hořkost porážky, což budou chtít určitě potvrdit na horké půdě Okříšek B odkud se body vozí velmi těžko.

Sestavy

TJ Sokol Šebkovice B

J. Kuba - V. Přibil  , M. Uhlíř  , M. Kotačka  , J. Němec  (67. J. Hobza  ) , R. Svoboda  , P. Brada  , O. Havlena  , S. Zikmund  , D. Volf [-] , P. Hrůza

Parádně jsme se semkli, teší Bustu ze Šebkovic, který si musel obléci rukavice

11.04.2024 14:09  Martin Mužátko

Karel Busta ze Šebkovic si po hodině hry musel nuceně stoupnout do brány. Penaltu nechytil, ale jeho celek nakonec skóre otočil a dál šlape na paty Bedřichovu.

Karle, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?

Děkuji. Příspěvek do kasy mě určitě nemine, protože náš pokladník, mimo to, že je pořád naštvanej, je hodně důslednej a neúprosnej.

Sledoval jsi hlasování? Kdo tě podpořil v tom, že jsi vyhrál?

Hlasování jsem nesledoval. Pravděpodobně nejvíc mě podpořili kluci z kabiny. Tímhle jim teda pěkně děkuju!

O víkendu jste porazili Dukovany. Jak bys zápas popsal?

První poločas se odehrával spíš mezi vápny. My jsme dali gól po krásném vyvezení míče Kryštofem Ryglem a Vojta Němec potvrdil, že má opravdu tvrdou střelu. Ve druhém poločase Dukovany vývoj zápasu otočily díky našim chybám, ale my jsme se po naprosto nesmyslném vyloučení našeho brankáře semkli a zápas otočili zpět na naši stranu. Velkou zásluhu na tom měl Matěj Pánek, který jeden gól dal a na dva nahrál. Ale všichni hráli skvěle a zaslouží pochvalu!

Po hodině hry jsi šel do branky. Jaké se v tobě mísily pocity?

Pocity, které se ve mně v tu chvíli mísily nemůžu ani veřejně prezentovat. Byl jsem hodně naštvanej a hlavně jsem nechtěl prohrát.

Hned jsi čelil penaltě. Jaká byla tvoje strategie?

Strategie byla jasná, penaltu chytit, ale nepovedlo se. Čekal jsem do poslední chvíle, nechtěl jsem stranu tipovat, ale střela byla prudká, takže to nevyšlo.

Bylo ti ve zbytku zápasu ještě horko?

Horko bylo ten den celkově díky počasí, ale díky klukům v poli nebylo v bráně moc, co k řešení. Bylo to relativně v klidu.

Už jsi někdy v soutěžním zápase působil jako brankář?

Myslím si, že jednou v mladších žácích taky na část zápasu, když se nám zranil brankář.

V dalším kole hostíte Želetavu. Co od zápasu čekáš?

Čekám podobný zápas, jako teď proti Dukovanům. Želetava má šikovné fotbalisty, kteří chtějí hrát fotbal. Otázka je, v jakém složení k nám přijedou. Ale ať přijedou v jakémkoli složení, tak MY chceme vyhrát!

Boj o čelo se, zdá se, smrskl na boj mezi vámi a Bedřichovem. Jak by se to celé mohlo vyvíjet?

Nemyslím si, že to bude jen o nás a Bedřichovu, myslím si, že i Luka nad Jihlavou budou chtít o čelo bojovat. A jak se to bude vyvíjet? To uvidíme nejpozději 16. června.

Jaký je tvůj oblíbený tým?

Barcelona a Sparta Praha.

Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?

S fotbalem jsem začal v 6 letech v Moravských Budějovicích v přípravce. Přivedl mě k němu taťka, se kterým jsem chodil na jeho zápasy i tréninky, když ještě hrál v Šebkovicích.

Čím je pro tebe vlastně fotbal?

Fotbal je pro mě zábava, odreagování od všech starostí a hlavně jsem rád, že můžu být součástí skvělé party lidí, kterou v Šebkovicích máme.

Co říkáš na portál fotbalunas.cz?

Web se mi líbí, je fajn, že existuje něco takového s výsledky, přehledy a komentáři z nižších soutěží.

VÝBĚR KARLA BUSTY:

Největší kliďas týmu:

Asi Tomáš Kotačka, ten je úplně v klidu, i když překopne bránu z brankové čáry.

Největší srdcař týmu:

Matěj Pánek, Vašek Říha

Největší bavič týmu:

No vždycky se říkalo, že to jsou u nás brankáři – Kája Klubal a Jakub Kuba a teď tam vlastně patřím i já (smích).

Nejrychlejší hráč týmu:

Baťa – Michal Bartejs

Hráč s nejtvrdší střelou v týmu:

Někteří místní znalci (v Šebkovicích) tvrdí, že je to Vojta Němec, ale on zase málokdy trefí branku.

Daří se nám a jsme super parta, říká David Volf

Davide, gratuluji ti k vítězství v naší anketě. Jaká byla reakce na tvoji výhru v naší anketě

. Dobrý den, děkuji. Byl jsem překvapen. Velice mě to potěšilo a chtěl bych poděkovat všem, co pro mě hlasovali.

Jak si byl spokojený se svým výkonem?

Hodnotit svůj výkon je těžké, ale myslím si, že to byl jeden z těch lepších výkonů za tuto sezonu.

Jaká je momentálně nálada ve vaší kabině ?

Nálada v kabině je teď super, nejen kvůli tomu, že se nám daří, ale že jsme i super parta.

Nyní vás čekají Okříšky B. S čím půjdete do zápasu a co od něj očekáváš?

Určitě to bude těžký a vyrovnaný zápas, ale věřím, že si dojdeme pro další výhru.